koště Anny Šochové
Úvodní stránka :: O mně :: Povídky :: Články :: Rady :: Román :: Kniha návštěv :: Kontakt Nejnovější články ...
SEZNAM KATEGORIÍ / Články / Lucinčina bačkorka

Lucinčina bačkorka

Kde se vzala, tu se vzala, navštívila mne stará písnička, zhmotněná - však uvidíte.O zimě jistě nemusím nikomu z vás vykládat, zažili jsme ji všichni. jedno mi ale přece jen přinesla nečekaného, zvláštního: Bačkůrku.

Když už bylo možné vylézt z domu mimo úzce vymetené chodníčky a nebrodit se hlouběji, než do půl lýtek sněhem, obhlížela jsem zahradu a hleďme: Na návěji pod starou třešní něco červeně svítilo. Bez jakýchkoliv dalších stop, bez ťápot psisek, bobků i otisklých ptačích pařátků trůnila na samém vrcholku jiskřící hromady bačkůrka.

Nedůvěřivě jsem se rozhlédla, hledala jakoukoliv nápovědu po okolí. Mohla se spadnout snad jedině z výšky. Co by ji sem však doneslo? Ani vrány se tou dobou nesnažily zbytečně poletovat a vůbec všechno živé bývalo moudře zalezlé. Vyhodil ji snad někdo po nálezu v temném koutě kůlny? Těžko, takováhle mezi obutím někdejší drobotiny v domě nikdy nebyla. Leželo mi to v hlavě, až jsem se svěřila Františce Vrbenské a ta hned věděla: Bačkorku ztratila Lucinka!

No a? Řeknete si a pokrčíte rameny. Já ale zajásala, hned mi bylo všecko jasné. Lucinka z písničky našeho dětství byla přesně takhle malinká. Nebo veliká? Hm, koukáte, že jako nevíte, o čem povídám. Tož vězte, že "ztratila Lucinka bačkorku, když na dvorku si hrála." Ano, místo nálezu také přibližně odpovídá. Dále bychom se v písničce dozvěděli, kterak bylo bačkorce smutno a líto, že holčička někde hopká a bez ní. Situaci zhodnotila včelka, asi takhle velká, a bačkorce své služby nabídla. Výstražně bzučela a lítala tak, že si milá Lucinka velice rychle vzpomněla, že by její neposedné chodidlo mohlo dostat žihadlo a taková bačkorka je velmi, ale velmi užitečná věc. Honem přiběhla, obula se - a myslela, jak na včelku vyzrála.

Inu, tentokrát má bačkorka smůlu smůlovatou, protože na včelky si ještě musí chvíli počkat. Vypadala však tuze smutně a opuštěně a chvílemi se přes červený kord táhly černé stíny deprese. Kdo mne zná, ví, že se mi cosi takového příčí dopouštět. Pozvala jsem ji tedy sem. Spokojeně souhlasila, že převezme patronát nad povídáním o zapomenutých a dávných věcech nebo knížkách, které potkávám a mám ráda.

Teď již tedy tušíte cosi o tom, že i bačkorky na dvorku nebo pod starou třešní mohou být užitečné. Přesto, pokud někde uvidíte hopkající polobosou Lucinku, upozorněte ji, prosím. Možná v tom je krapítek nevinně, protože na ztrátě bačkorky se podílelo cosi zubatého či pařátovitého, co zanechalo na gumové podrážce několikero stop. Tahle chudinka červená, nepříliš ošlapaná, možná putovala cestou necestou. Užila si svoje, ale i kdyby na svou Lucinku čekala bůhvíjak dlouho, srdíčko ji bolet nebude. Věří mi, že není a nebude zbytečná.

A.Š.


P.S. Co vám říká heslo Punťa? Brzy se dozvíte, jak oslovilo mne.


Vytvořeno: 2007-01-07 :: Vytvořil: Anna Šochová :: Přečteno: 10095

[ Vrátit se nahoru ] Za obsah komentářů nese zodpověnoust jejich autor. Pokud text příspvku bude mít rasistický, xenofobní nebo jakkoliv nevhodný obsah, pak bude odstraněn a poskytovatel služeb autora o tomto informován.

1Barley (197.210.77.226) 
2021-05-14 16:59:48
Ahoj všichni, jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu. Můj manžel měl poměr se spolupracovníkem a já miluji svého manžela tak moc, ale podváděl mě se svým spolupracovníkem a touto dívkou, myslím, že používá čarodějnictví nebo černou magii na mého manžela, aby mě nenáviděl a tohle bylo tak kritické a nepožadované, protože celý den a noc brečím, aby mi Bůh poslal pomocníka, který mi přivede zpět mého manžela! Byl jsem opravdu rozrušený a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr.Wealthy může pomoci rychle získat bývalého přítele. Cítil jsem tedy, že bych ho měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 22 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl mi, že mi tolik chyběl, Bože můj! Byl jsem tak šťastný a dnes jsem opět šťastný se svým mužem a radostně žijeme společně a děkuji mocnému kouzelníkovi Dr.Wealthymu, je tak silný a rozhodl jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste zde a váš milenec vás odmítá, nebo se váš manžel přestěhoval k jiné ženě, už neplačte, kontaktujte Dr.Wealthy o pomoc hned teď ... Zde je jeho e-mail, wealthylovespell@gmail.com
Udělá také následující kouzlo
Těhotenské kouzlo
Kouzlo lásky
Kouzlo zvětšení penisu
opar
Vítězné kouzlo
Jeho WhatsApp +2348105150446
Blog: wealthylovespell.blogspot.com
[ Reagovat ]


Přidat komentář...

Jméno: TIP: Pokud nad smajlíkem chvilku podržíte kurzor, zobrazí se vám zkratka, kterou napíšete do zprávy
                                                                       
Smajlíci jsou převzati z grafika.profitux.cz
Email:
Web:
Komentář:
Antispam filtr: Jednoduchý příklad:
Osm kráte dvěma = (číslem!)

1. Tak jsem se vrátila
2. Jak jsem psala ministryni
3. Naděje? Dýchat jen lehce
4. Starý rozhovor pro Howard Horror
5. Srpen končíNejčtenější...
1. Jarování (84727)
2. Ztráta paměti (44882)
3. O starých dětských knížkách a časopisech (19515)
4. Kdo jsem (19448)
5. Karam 2.část (15454)
6. Co může potrápit I. (12847)
7. Sladké tajemství (11159)
8. Bylinky, léčivky, recepty (10912)
9. Lucinčina bačkorka (10095)
10. Co může potrápit II. (9981)

Všechny povídky :: Všechny články


Poslední komentáře...
Další weby...
::
:: JiHei
:: Oldwomen
::
:: von Rammstein
:: Literární západ
:: Érův blog
:: Romány zdarma
:: Holka Julka
::
:: Obec spisovatelů
::
---------
x. www.ferror.wz.cz
Potápěč :: váš dýchací přístroj ve světě literaturyNávštěvnost...
Dnes: 3
Celkem: 217465

Spuštěno dne: 8. ledna 2007


WebArchiv - archiv českého webu
© Všechna práva vlastní Anna Šochová, bez jejího souhlasu se obsah ani obrázky nesmí kopírovat na jiné weby.
Web vytvořil v roce 2007 FERROR
Reklama:
ADMIN