koště Anny Šochové
Úvodní stránka :: O mně :: Povídky :: Články :: Rady :: Román :: Kniha návštěv :: Kontakt Nejnovější články ...

Kdo jsem

Dovolte, abych se vám představila:Anna Šochová je jméno, které dnes již více, než dvacet pět roků, souvisí s Aší. Od chvíle, kdy se dostalo do lehkého povědomí lidí, prezentuji se jako ašská autorka. Zdejší mi snad prominou, že zrovna horory ze současnosti, spojené s Ašskem, patří k mým nejznámějším. Panenka mi vyhrála Pohár Edího Krígla, Autobus zabodoval ve Vidoucím, také můj vlkodlačí horor z Trojmezí se dostal do sbírky To nejlepší ze soutěže O pohár E.K. Nesmím zapomenout ani na Starý hřbitov, vydaný nakladatelstvím MF ve sbírce 2004:Český horor. Čtenáři Pevnosti si možná vzpomenou na povídku Jízda o tom, jak nelehké je tady zacvičovat se v řízení auta. Ilustrátor časopisu, nic zlého netuše, vystihl tehdy i rysy skutečného řidiče, jehož některé zkušenosti jsem tady použila. (Tím pádem mi bylo vše odpuštěno.) Většinu těch povídek už na mých stránkách najdete. Některé ještě čekají na další vydání, tak je tutlám, aby se neokoukaly. Čas jim neškodí. Od léta 2005 jsem také Lady fantasy, pasovaná členka tohoto rytířského řádu. Je to náramná pocta a moc si jí vážím. Vydobyla mi ji povídka Zrcadlová brána věčnosti. Jinak jsem se svou fantasy dost otravovala čtenáře v prvních čtyřech sbornících Drakobijců a několika číslech Dechu draka. Dnes se některé povídky vracejí na žádost editorů do nových sbírek, ale vždy je ještě před novou cestou učešu.

Pár lidí si také všimlo, že jsem se prodrala na první místa v CKČ, kde jsem si třikrát odnesla plaketu s mločím pulcem za vítězný román. Nebudete tomu věřit, ale pokaždé je ta pulčí potvůrka v jiné fázi pohybu, takže kdybych těch plaket nasbírala víc, dalo by se třeba i animovat. Uvidíme. Už se k nim přiřadil i rodičovský Mlok za rok 2007, za povídku A Bůh to vidí. Sborníky Mlok jsou běžně v knihkupectvích vyprodávané celkem hbitě, ale pokud se ocitnete v Jungmannově ulici v Praze, v knihkupectví Krakatit se můžete oblažit staršími ročníky. Asi ne celou řadou, ale to byste už opravdu chtěli moc. Takřka každým rokem se ocitne moje povídka v nějaké antologii s fantastickými tématy. Ovšem pozor, pro lidi, co se fantastiky ostýchají, tu máme od 11.11.2011 román Rozpusť vlasy, otevři bránu, v pevné vazbě, který vydalo nakladatelství Ikar - a místy ho nabízejí pod štítkem Krásná literatura!

Z posledních antologií bych chtěla jmenovat Mrtvý v parovodu, Roboti a lidi, Cynické fantazie. Čas mne donutil spěchat a po liknavosti nakladatele, kvůli kterému jsem se mohla přetrhnout, jsem vydala dějově načasovanou knihu Až sroste kámen pouze elektronicky. Přesto si čtenáře nachází, což je poznat na doprovodném blogu Jullky, jedné z hrdinek. Lidem zatím moc nedochází, dokud si oboje nespojí, že v reálném čase psala Julka blog a kniha děj v době vyjití popisuje "do budoucna". Teď Julka pokračuje a v jejím životě je dost nových problémů, včetně hrozby. Její dítě by je středem zájmu historické postavy, ale možná taky jen pošuka, co se do ní vmyslel. Ojedinělý literární projekt, řekla bych. Můžete si ho užít i vy.

Čas od času si užívám kouzelné prozření čtenáře, ohromeného nečekaným spojením: A.Š. a Aš. Nebyl to úmysl, pseudonym jsem si zvolila už hodně dávno, ještě před zmíněnými horory z okolí Aše, jako návrat ke starým rodovým kořenům. Znáte to: Když se trhá rodina, ničí se nejen vazby mezi rodiči, ale také s dalším příbuzenstvem a přátelským okolím. A najednou se v mé pubertě z propasti mlčení a několika zapomenutých pohádek o tom, že kdysi kdesi žila byla veliká rodina, vynoří impozantní postava člověka takřka renesančního. Tou byl můj milovaný strýček Josef Šoch ze Žatce, kterému mě mamka představila, když u nás režíroval loutkové představení.

Rázem jsem získala prastrýce a pratetu, ke kterým jsem přilnula. Díky nim jsem našla kořeny, ony nezbytné vzpomínky na to, jak byl můj přísný děda mladý a jak chodili s babičkou tancovat, jak se trampovalo za první republiky, jak se děda napálil a nasbíral hořké hřiby, jak byla moje máma holka drsňačka a nebála se zmlátit kluky Žižkováky.

To všechno, co mi chybělo, protože děda zemřel, když jsem šla do první a babička dávno předtím, brzy po válce. Našla jsem tedy až nyní vazby a kontinuitu se starým světem, kde se třeba pár dělníků složilo a nechalo vydat pár próz ve vlastní Žluté edici, protože si řekli, že by se nějak vydat měly. Jak se chodilo na V+W, jak se lidé za války navzájem podporovali a propašovaný balíček masa měl někdy i cenu života. Přišly za mnou vzpomínky a příběhy ze života, viděné moudrýma a laskavýma očima. Potkala jsem smích a heslo Carpe diem! bez ohledu na smůly, nemoci nebo omezení. No a když vám ještě prozradím, že strejda Šoch jakožto holičský učeň samotného profesora Jiráska na Ořechovce holíval, je snad každému jasné, že jsem si jiný psavecký pseudonym ani vybrat nemohla.

Tetinka mi držela palce ještě hodně let, strýček se mých prvních úspěchů nedožil. Přesto vím, že kdykoliv jsem si šla pro ocenění, ať za povídky pro Trollslayera, pro pohár E.K. nebo za romány v Ceně Karla Čapka, byl přítomen kdesi vzadu v sále.

Z mého pestrého stylu života, který mne přiměl několikrát docela radikálně změnit povolání a rytmus dnů (byla jsem, prosím, chvíli nezaměstnaná za socialismu a ani OV KSČ s tím nehnulo!) těží i dnešní Koště. Pořád se koukám okolo, ba dokonce jsem se vrhla i na vzdělávání a studovala. Tudíž tu najdete nejen povídky, bohužel především ty kratší, kterých mám malounko, ale také to, co dál pášu v rámci publicistiky, školy nebo rad ze života. Takže řady Co může potrápit jsou o nemocech a Dětičkové a radostech, obě najdete pod heslem Rady, články a fejetony jsou zvlášť. Přibyl román na pokračování, od roku 2011 také bašty - ale zatím se mi nepovedlo strčit kategorii na lištu.

A proč vůbec pseudonym? Na střední škole jsem sice psala spolužačkám koncepty dopisů klukům na vojnu a skládala rozverné veršované balady, později pod dojmem svědeckých prožitků v ženském kolektivu psala povídky ze současnosti, ale jaksi nebyly v socialismu publikovatelné. Potom jsem neměla přístup k psacímu stroji a myslela jsem, že rukopisný rukopis je passé... No a po několika letech jsem náhle, ba přímo bystře zjistila, že psavec je pro okolí divný, nepochopitelný a zhusta tím pádem podezíraný z bohémských, rozuměj nemravných, sklonů. Je "divnej". A ženská tuplem. K ironii života patří, že právě po tomto mém prozření se vyrojily narážky na tento náhled, kam se podívám. Tím myslím film, TV, literaturu, divadlo. Jenom v amerických filmech si svět sedá na zadek, když se mladík rozhodne psát. Kdyby byl ženská, je z toho přímo oscarové drámo.

Nechtěla jsem tedy dělat potíže sobě ani své nevinné rodině, která zrovna rostla a netušila, co se na ni šije. Věřte nebo ne, je to nakonec velmi pohodlné, takovýto pseudonym. Dnes vykročuji do světa jako člověk s vydanými samostatnými knihami, v Rusku se líbí mé pohádky. Přitom mám klid i v práci. Pseudonym přináší hru s identitou, díky Ašsku je z něj malá šaráda, zároveň mám veliký závazek. A když už je to schizofrenní, přátelé mne oslovují Aničko i Hanko. Jedeme dál! Strejda a teta Šochovi se pořád dívají.

pokračování informací na http://koste.unas.cz...&i=878&c=4

Vytvořeno: 2007-01-06 :: Vytvořil: Anna Šochová :: Přečteno: 19449

Úpravy článku:
DatumUpravilZměny
2011-02-13Anna Šochovádoplněné aktuality
2011-02-19Anna Šochováoprava překlepů
2011-12-10Anna Šochováaktualizováno
2013-08-03Anna Šochováaktualizováno
2014-01-02Anna Šochováaktualizace
2020-09-19Anna Šochováaktualizace
2021-05-18Anna Šochovápřidán odkaz na akt. informace

[ Vrátit se nahoru ] Za obsah komentářů nese zodpověnoust jejich autor. Pokud text příspvku bude mít rasistický, xenofobní nebo jakkoliv nevhodný obsah, pak bude odstraněn a poskytovatel služeb autora o tomto informován.

1Sendyman (ip-86-49-34-25.bb.vodafone.cz) 
2008-02-26 09:55:35
Ahoj Witch!
Tak jsem to konečně našel. Akorát budu potřebovat spoustu času, abych se tím prokousal. Bohužel taky musím pracovat, ještě více bohužel spoustu času a energie mi zabere hádání se s "ženstvem" mé nepovedené (tedy, z mého hlediska, samozřejmě) rodinky. Ještěže mám tu čubinku - to je jediná ženská doma, která mě miluje opravdu, bezvýhradně a takového, jaký jsem.
Takže Vám přeju i nadále hodně úspěchů a sobě, abyste na RX debatách zůstala taková, jaká jste doposud (jeden podivný přerod už tam nastal - od té, co se dříve podepisovala a byla fajn, k té, co se už nepodepisuje a není s ní k vydržení...). Takže Ahoj a mějte se báječně.
[ Reagovat ]

2Sendyman (ip-86-49-34-25.bb.vodafone.cz) 
2008-02-26 10:03:45
Jo, a v té anketě Jste zapomněla na nejdůležitější věc v domácnosti. Váleček na nudle. I když, žehličkou po hlavě, taky dobrý. Proto zatím asi vyhrává....
Reagují: Anna Šochová #3, [ Reagovat ]

3Anna Šochová (85-71-150-7.rce.o2.cz) 
2008-02-26 18:34:37
Reakce na Sendyman #2 : Kdepak, na váleček jsem nezapomněla. Jen ho nemám, proč používat mimo sezóny štrůdlu. Jen jsem chtěla naznačit, že si považuji košťat. A jak vidno, mí návštěvníci poťouchle přihazují na všechny jiné předměty. Váleček by to nevytrhnul
[ Reagovat ]

4Návštěvník knihovny (PCR-dolni-morava.core.ttnet.cz) 
2008-10-16 19:24:11
Brý den, máte to tu pěkný.
[ Reagovat ]

5747 (83-208-214-248.rcc.o2.cz) 
2008-10-16 22:01:20
Moc moc hezký, sympatický. Zavítám sem určitě na delší dobu, až zase přijdou ty "dlouhé zimní večery".....
Reagují: kamilla #17, [ Reagovat ]

6Viva (ip-62-245-77-45.bb.vodafone.cz) 
2008-10-18 21:35:45
[ Reagovat ]

7paulete (89-24-85-76.customers.tmcz.cz) 
2009-02-09 21:47:05
Jejda, to jsem ráda, že sem taky našla cestu k milé Čarodějce.
Sice už mi brouzdání po netu zkomplikoval Vladimír, ale u vás si určo najdu tu správnou pohodu, nebo třeba i bylinu na bolavej zub moudrosti (stejně je to ptákovina takhle říkat tolik otravnýmu zubu).
Takže už se moc těším, jak si počtu a přeju pěkný večer a taky všechny další
[ Reagovat ]

8A.Š. (85-70-98-225.rcd.o2.cz) 
2009-02-10 06:54:02
Milá Paulete, zrovínka na osmičky je lepší vytažení, pokud zlobí, protože tam se to různě opouzdřuje a zaněcuje a je to kruťárna. Osmičky sice pořád rostou, leč huba se evolucí zmenšuje a část zubu přerůstá dásní a tak podobně... Takže tady zabere snad jen Ibalgin do návštěvy zubaře Už se ani řepík nedoporučuje, někomu dělá problémy.
[ Reagovat ]

9Blue Monday (83.69.33.128) 
2009-02-11 22:07:09
.... až popadnu dech, tak něco napíšu ...
[ Reagovat ]

10Liba (ip-77-48-45-10.net.vodafone.cz) 
2009-06-02 22:14:29
Blahopřeju k úspěšnému "překutání" Koštěte! Dobrý!
[ Reagovat ]

11Pivoš (85-70-146-89.rcd.o2.cz) 
2009-08-13 14:21:47
Zdravím Koště, totiž Witch
Mít čas, tak si sem zalezu a čtu a čtu...
[ Reagovat ]

12Anna (85-71-150-7.rce.o2.cz) 
2009-08-13 18:27:34
Když tu není pivosmajl, přece jen jste si vybral to pravé Vítejte a nebojte, i když Vy radši cvičíte nožky než očka
[ Reagovat ]

13Mimoza (ip-89-176-168-149.bb.vodafone.cz) 
2009-08-15 19:55:09
Hlásím příchod,milá Witch,o komentář se pokusím,až toho přečtu povícero. Objevila jsem VÁS před půlminutou.Zatím
Reagují: Anna #14, [ Reagovat ]

14Anna (85-71-150-7.rce.o2.cz) 
2009-08-16 11:25:00
Reakce na Mimoza #13 : Vítejte, Mimozo a bude-li to jen trochu možné, bavte se
[ Reagovat ]

15Thomas (81.91.220.131) 
2010-03-15 12:28:18
Witch, chtěl jsem Vám dneska napsat něco milého v souvislosti s Vaším odchodem z RX. Bohužel byly mé příspěvky opakovaně odmítnuty s tím, že diskusní skupina neexistuje, či co. A proto Vám touto cestou přeju vše dobré, mějte se fajn. Byla jste má oblíbená diskutérka a taky jedním z těch lidí, kvůli kterým jsem se začal na RX online vyskytovat pravidelně. Zdravím, Thomas
Reagují: Anna #16, [ Reagovat ]

16Anna (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2010-03-15 16:26:40
Reakce na Thomas #15 : Děkuji, Thomasi. Vždycky jsem Vás tam ráda viděla a moc lituji, že se fórum, které RX měl, tak hloupě zničilo. Tady budu pořád Tady možná občas najdete moje stanovisko k problémům a situacím, které se Vás nějak v životě dotknou - anebo se nebojte zeptat
Anebo někdy přijďte jen tak, pobejt...
[ Reagovat ]

17kamilla (ip-78-102-92-29.bb.vodafone.cz) 
2010-09-12 07:53:55
Reakce na 747 #5 : Už se jede do finiše! Zadržte a vymyslete ještě něco, nestíhám vyhrávat!!!! Druhé finále se kvapem blíží! Ještě máte možnost se utkat o účast!! O dalších až 30 zájezdů pro svého miláčka se pak bude hrát v sobotu 11. září. http://www.facebook.com/home.php?#!/ZmrzlinyNestle?ref=ts
[ Reagovat ]

18Anna (90-181-78-125.rco.o2.cz) 
2010-09-23 05:59:59
Milí návštěvníci! Pokud vám připadá blog divně rozmístěný, používáte Internet Explorer, který od začátku týdne zlobí. Pracujeme na tom. Firefox zobrazuje v pohodě.
[ Reagovat ]

19jolana88 (85.162.93.144) 
2011-02-13 17:07:09
hlásím příchod - ale že jsem mladšímu bráchovi Cucka dala zabrat
Reagují: Anna #20, [ Reagovat ]

20Anna (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2011-02-13 17:29:04
Reakce na jolana88 #19 : Vítám vás tu
[ Reagovat ]

21AnnaŠ (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2011-02-27 14:14:15
Horká aktualita! Dnes v 15.20 na ČT2 vysílají dokument Ašsko, země ztracená...
[ Reagovat ]

22annapos (85-70-194-217.rcd.o2.cz) 
2011-03-09 13:03:12
Milá Witch. Rukou roztřesenou píši. Se strachem a pokorou před záludnostmi různých, počítačových, pro mne záhad, ty víš jak já to miluji,( ZÁHADY ) a
počítač, ta potvůrka je jednou z nich, vždy, když mě na něčem hodně záleží, právě nyní, jsi to ty, doufám že tě neposedne čarodějná pýcha, brebentím nesmysly, já tě už trochu znám VÍM ŽE NE. Tak ta mrška počítačská ne a ne poslouchat, je jako očarovaný, nemáš v tom, náhodou prsty? doufám že se to povede a od teď budeme bez problémů v kontaktu. Posílám ti naše sluníčko z hor, ať ti svítí pro radost, ale moc se neopaluj, někdy je to nezdravé
Reagují: Anna #23, [ Reagovat ]

23Anna (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2011-03-09 19:15:10
Reakce na annapos #22 : Skvělý výkon!
[ Reagovat ]

24Mirek T. (ip-94-113-137-250.bb.vodafone.cz) 
2011-03-13 11:21:49
Jsem rád, že se mi to tentokrát podařilo rozkliknout (ještě včera to nešlo), a že se tedy mohu zeptat jestli souvisíte nějakým způsobem s nickem WITSCH a LE FILLE ASH?
To čistě jen tak ze zvědavosti...
[ Reagovat ]

25Anna (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2011-03-13 12:44:34
Na Reflexu jsem bývala Witch a dál ten nick používám. Aš mne oficiálně moc nebere, nejsem ani na stránkách města. Jeden pán usoudil, že Koště je ryze soukromý blog a s Aší nemá naprosto nic společného. Cituji občas jeho názor, neboť čtenáře moje absence překvapuje - a holt se vždy společně zasmějeme
[ Reagovat ]

26annapos (85-70-194-217.rcd.o2.cz) 
2011-03-21 22:04:42
Dobrý večer Aničko, pomalu se vkrádám do tajů Českého blogu i když mnoho věcí je pro mne stále ještě Španělskou vesnicí, už přicházím některým věcem na kloub, moje touha si pokecat, neustále vede boj s tím, že nikdo nepřišel a proč, nejsem literát a psaní přetěžuje moji duševní soustavu, když si musím neustále dávat pozor na pusu, nevěda proč, vždyť si chci jen popovídat, a mé řeči nejsou nikdy osobní, ale všeobecné, nezávodím s grafem, hledám přátelství. Přeji krásné jarní dny
[ Reagovat ]

27Monika (90-179-5-94.rcm.o2.cz) 
2011-05-31 17:00:37
Dobrý den,
ze zvědavosti jsem nakoukla a zjistila, že krásně píšete. Až budou prázdiny, víc volna, počtu si
První mě "praštila" do očí anketa. v naší rodině je nejdůležitější myčka nádobí. Nikdy jsem neslyšela od dětí tolik stížností jako tehdy,když jsme jí měli rozbitou,)) A když začala opět mýt, měly děti radost jako o Vánocích
[ Reagovat ]

28Anna (90-181-78-74.rco.o2.cz) 
2011-05-31 18:37:13
Vítám Vás Ta anketa byl vtip dárce, prvního admina těchto stránek. Nevěřila byste, ale koště se vydrápalo na první místo až v posledních cca 14 měsících. Předtím bylo poslední. Jak ale vidno i na návštěvnosti, chodí sem teď lidi, co vědí, nač Koště nebo koště je
Když říkáte, že máte děti- můžete konfrontovat své zkušenosti v "radách" Připomínky vítány, tu a tam si některé mamči něco stáhnou a vytisknou, tak by to sloužilo ještě líp.
[ Reagovat ]

29Václav Semerád (83-208-147-243.rcc.o2.cz) 
2016-12-14 22:26:40
Zdravím Witch! Mám prosbu. Nemáte placatou favicon? Typicky 88x31-34 px. Máte sice čtvercovou, ale mezi ostatními trochu nepasuje...
Dělal jsem inventuru seznamu spřátelených webů. No katastrofa! 75% webů už neexistuje, až mě na to kdosi upozornil (samé 404-error not found!). Místo těch nefunkčních jsem vložil Vaši tlapku, ale uvítal bych něco, co tolik nerozhodí tabulku...
Reagují: Anna Š, #30, Petr #31, [ Reagovat ]

30Anna Š, (109-80-19-93.rcr.o2.cz) 
2016-12-15 20:12:05
Reakce na Václav Semerád #29 : Milý Václave, tuto zajímavou žádost předám svému adminovi, já jsem jen uživatel
[ Reagovat ]

31Petr (gw4.globalcom.cz) 
2016-12-28 11:41:32
Reakce na Václav Semerád #29 : Dotaz. Co je to placatá favicona?
[ Reagovat ]

32Václav Semerád (83-208-147-243.rcc.o2.cz) 
2017-01-18 21:50:54
Placatá favicona je typicky obrázek 88x31 pixelů, často animovaná. Na tomto webu je to např. "Potapěč", ale jinde je to rozšířenější. Výhodou je, že se dá udělat pěkně vypadající "tabulka spřátelených webů". Např.
http://sw.gurroa.cz/autobust.gif
Perlička: Kterým směrem autobus jede?
Reagují: Petr #33, [ Reagovat ]

33Petr (gw4.globalcom.cz) 
2017-01-23 21:38:13
Reakce na Václav Semerád #32 :
Chápu, nejde tedy o faviconu, ale o prvek, který nemá z faviconou nic společného, jen jí tak někdo chybně nazývá.
Už jsem myslel, že mi utekla nějaká novinka.
[ Reagovat ]

34Barley (197.210.77.40) 
2021-05-14 17:02:25
Ahoj všichni, jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu. Můj manžel měl poměr se spolupracovníkem a já miluji svého manžela tak moc, ale podváděl mě se svým spolupracovníkem a touto dívkou, myslím, že používá čarodějnictví nebo černou magii na mého manžela, aby mě nenáviděl a tohle bylo tak kritické a nepožadované, protože celý den a noc brečím, aby mi Bůh poslal pomocníka, který mi přivede zpět mého manžela! Byl jsem opravdu rozrušený a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr.Wealthy může pomoci rychle získat bývalého přítele. Cítil jsem tedy, že bych ho měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 22 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl mi, že mi tolik chyběl, Bože můj! Byl jsem tak šťastný a dnes jsem opět šťastný se svým mužem a radostně žijeme společně a děkuji mocnému kouzelníkovi Dr.Wealthymu, je tak silný a rozhodl jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste zde a váš milenec vás odmítá, nebo se váš manžel přestěhoval k jiné ženě, už neplačte, kontaktujte Dr.Wealthy o pomoc hned teď ... Zde je jeho e-mail, wealthylovespell@gmail.com
Udělá také následující kouzlo
Těhotenské kouzlo
Kouzlo lásky
Kouzlo zvětšení penisu
opar
Vítězné kouzlo
Jeho WhatsApp +2348105150446
Blog: wealthylovespell.blogspot.com
[ Reagovat ]


Přidat komentář...

Jméno: TIP: Pokud nad smajlíkem chvilku podržíte kurzor, zobrazí se vám zkratka, kterou napíšete do zprávy
                                                                       
Smajlíci jsou převzati z grafika.profitux.cz
Email:
Web:
Komentář:
Antispam filtr: Jednoduchý příklad:
Osm kráte dvěma = (číslem!)

1. Tak jsem se vrátila
2. Jak jsem psala ministryni
3. Naděje? Dýchat jen lehce
4. Starý rozhovor pro Howard Horror
5. Srpen končíNejčtenější...
1. Jarování (84727)
2. Ztráta paměti (44884)
3. O starých dětských knížkách a časopisech (19515)
4. Kdo jsem (19449)
5. Karam 2.část (15454)
6. Co může potrápit I. (12847)
7. Sladké tajemství (11159)
8. Bylinky, léčivky, recepty (10912)
9. Lucinčina bačkorka (10095)
10. Co může potrápit II. (9981)

Všechny povídky :: Všechny články


Poslední komentáře...
Další weby...
::
:: JiHei
:: Oldwomen
::
:: von Rammstein
:: Literární západ
:: Érův blog
:: Romány zdarma
:: Holka Julka
::
:: Obec spisovatelů
::
---------
x. www.ferror.wz.cz
Potápěč :: váš dýchací přístroj ve světě literaturyNávštěvnost...
Dnes: 4
Celkem: 217466

Spuštěno dne: 8. ledna 2007


WebArchiv - archiv českého webu
© Všechna práva vlastní Anna Šochová, bez jejího souhlasu se obsah ani obrázky nesmí kopírovat na jiné weby.
Web vytvořil v roce 2007 FERROR
Reklama:
ADMIN