koště Anny Šochové
Úvodní stránka :: O mně :: Povídky :: Články :: Rady :: Román :: Kniha návštěv :: Kontakt Nejnovější články ...

GRRR

Nějak to na mne padlo, věčná témata, co na mne koukají ze všech stran. Prostá logika věci mi leckde říká, jak by to mohlo nebo mělo vypadat, jenže potíž je v toim, že přednost má kulisa před děláním a myšlením.Malým žabím rybníčkem otřásá pár kauz a já si taky přihřeju polívčičku. Nejdřív vezmu Babiše. I když mi poněkud smrdělo jeho dravé podnikání (měla jsem pár zpráv u oblastí, které jeho podnik ovládl), docela mi bylo sympatické, že před volbami na výjezdu zasedli v obyčejném Mlíčňáku v Chebu a uklidil po sobě tác s nádobím – a přiměl ostatní k témuž. Je to takový střízlík. Když jsem stála kousek od něho, říkala jsem si, jestli mezi těmi bodygárdy nebude umačkaný, ale také mne napadl příměr s Napoleonem. Je přece tak snadné ohnout zákony a využívat možnosti! Přece jen jsem ale myslela, že bude všechno trochu – nebo hodně – elegantnější. Věc má projít šetřením a soudem, aby bylo jasno, že to zakulišil geniálně nebo se záležitost do mrtě rozryla a následoval trest. Pýcha a pád, znáte to.

Mizivá až mizerná elegance se objevuje v souvislosti s výroky mladého muže na vysokém postu. Bělobrádek perlil nejdřív o chlapech pro samoživitelky (kde je brát a nekrást, když například po tomto fešákovi by leckdo ani nezkusil sáhnout). Nyní rozrušil veřejnost poznámkou o tom, že jako veterinář ví, že psi uhynou nebo chcípnou. Mne ale naštval víc tou částí výroku, kde mluví o tom, že psy ve vztahu jaksi polidšťovaném mají bio šílené eko vychrtliny – nebo tak nějak. Ten mladý muž je sebevědomý a nějak si neumí dávat pozor na pusu. Ztratil náhled na to, co je vtipné a co dokáže urazit. Nebo ho nemá, je prostě jenom mládě nezralé? Zelený jako brčál? Příklad opožděného sociálního zrání? Jedno uklouznutí by se dalo přehlédnout, vícero značí, že je to cosi běžného. Ach jo.

Vadí mi, že na FB se pořád brojí proti migrantům tak fanaticky, jako kdyby lidé ztratili základní morální hlediska. Ono je to hlavně laciné a pokud si jen tak hezky nadáváme, jako kdyby celá kupa problémů hnila míň. Jsem pro, aby se problémy řešily tam, kde vznikají. Aby si je řešili ti, kteří je mají. My teď tady koukáme u rozlitého mléka, protože se roky přešlapovalo a hlásaly věci, kterým ani hlásné trouby vnitřně nevěřily. Říkalo se cosi, protože se to říkat hodilo a vypadalo to hezky. Všichni chtěli být velice hezcí a mlčeli o čemkoliv, co by hezký obrázek narušilo. Jak se začne lhát, jde leccos do háje a všudypřítomní hajzlíci mohou mít pré. Přiznat, že se někdo spletl? Ani náhodou! Jenže potom se naprosto nic nepřipravilo, nezajistilo, nenapravilo hned v počátku. Hlavně obyčejní lidé v tom plavou, tonou a jsou vystaveni malérům. Tím pádem se nedivím, že se internetem snadno šíří pokřiky – leckdo se bojí o své teplíčko, kterého často také ubývá. Mám na mysli soukromé boje a prohry, rozpady rodin, strach o plnou mísu, kterou mám před sebou. Je lepší hledat nepřítele, na jakém si vybiju zlost a úzkosti. Celé je to šejdrem a na levačku a vymstí se nám, tedy jako celé Evropě, jak si politici přešlapujou.

Pobavilo mne, že po několika letech čtu stále častěji to, co jsem kritizovala už tehdy: my jsme si nedovedli poradit s příchodem Romů ze Slovenska a máme mít otevřenou náruč mase lidi úplně odjinud? S naší plošnou neznalostí angličtiny, zvyků, kultury?! Kde jsou masívní proškolování, osvěta? Vždyť se u nás leccos dělalo stylem hrr tam, hrr sem, nárazově, bez plynulého pokračování, návaznosti, koncepce. Pokud se nějaká objevila, další politici ji smetli.

Myslím, že jsme schopni zvládnout akci, podobnou činům Sira Wintona. Pomoci těm, kdo nejvíc konflikty trpí, především dětem. Sice se mi někteří vzdělanci útrpně smáli už v časech šílení v bývalé Jugoslávii, ale vím, že na tohle potenciál máme i dnes. Ostatně i u těch útočných hlasů poklesne adrenalin, pokud by šlo o zjevně potřebné ženy, děti. Chlapi ať si udělají doma pořádek… Jenže mentalita leckde odpovídá spíš tomu, že chlap se někde usadí a domů bude posílat peníze anebo zajistí pohodlnější přesun ostatních. I nám to přece může znít logicky. Jak oddělit masu chudých od obětí? Jak proměnit primitivní nesnášenlivost etnik na spolupráci?

Dost už, nebudu se opakovat. Vidím příliš mnoho lidské bídy i pod našimi načančanými krajkami a vyčerpává mne vědomí přicházejících časů, kdy se mnoho kraječek strhne a pod nimi vykouknou nože. Tam, kde jsem, dělám za sebe cosi proto, aby kraječek přibývalo jen tak, pro radost, ale jsem dost utahaná, je to plaňkový plot proti povodni.

Svět se mění a my si sice žijeme v blahobytu, ale trávíme sebe a celou planetu chemií. Strhneme asi všechny a jenom budeme fňukat, že to pořád nevypadalo tak zle, pořád ještě někde plavaly velryby a běhaly žirafy a mezi odpadky v moři se daly udržet plavební kanály a nikoho nenapadlo, že ty estrogeny fakt změní mužské natolik, že začnou masívně nosit korzety, aby jejich ňadra vypadala co nejsvůdněji…

Dobrou noc.


Vytvořeno: 2017-08-31 :: Vytvořil: Anna Šochová :: Přečteno: 828

[ Vrátit se nahoru ] Za obsah komentářů nese zodpověnoust jejich autor. Pokud text příspvku bude mít rasistický, xenofobní nebo jakkoliv nevhodný obsah, pak bude odstraněn a poskytovatel služeb autora o tomto informován.

1Anna Š. (37-48-33-108.nat.epc.tmcz.cz) 
2018-06-23 15:56:33
Už tomu bude rok, co jsem na suchu a nemám sem přístup... Přesto se sem vracíte, čtete, co bylo. To je dobře. Mé názory jsou celkem stálé, jen detaily upravuji.
Komu se stýdká po něčem čerstvějším, tak se občas mrkněte na blog v Respektu (Hana Mudrová) nebo na i-senior, kde pášu také leccos
Reagují: Petula Hauenstein #3, [ Reagovat ]

2Anna Š. (37-48-34-169.nat.epc.tmcz.cz) 
2019-01-14 19:16:47
Země ztracenců a prokletých je k nalezení zde: https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/20-1-RUZNE/8-2-Horory/5/1283-Sochova-Anna-Zeme-ztracencu-a-prokletych
nebo na mých vystoupeních a besedách
[ Reagovat ]

3Petula Hauenstein (193.245.34.46) 
2019-02-14 12:00:54
Reakce na Anna Š. #1 :
Dobrý den,
prosím, jak si mám vyložit Váš text „Už tomu bude rok, co jsem na suchu a nemám sem přístup...“?
Copak je už i koště nepovoleným komunikačním, transportním a očistným prostředkem, determinujícím svého uživatele, či i jen příznivce, do role, kterou je potřebné omezovat?
Prosím o vyvedená z mých nejistot…


Petula
Reagují: A.Š. #4, [ Reagovat ]

4A.Š. (89-24-55-95.nat.epc.tmcz.cz) 
2019-03-10 18:54:27
Reakce na Petula Hauenstein #3 : Kdepak, jde o to, že admin jaksi někde zapotrošil přístup a mezitím zplodil dvě dítka, zatímco mně dvakrát kleknul PC a naposledy jsem ztratila přístupy už se dvakrát pustil do hledání, ale zase to nedotáhl. Takže žádná cenzura, jen velké zacpání času na několika frontách. Ale jsem na FB a co je nového, tam všechno napráskám, včetně článků.
[ Reagovat ]

5A.Š. (37-48-30-107.nat.epc.tmcz.cz) 
2019-08-28 08:39:37
Dobrý den, přátelé, stále mohu informovat pouze touto cestou. Jako Hana Mudrová bloguji na Respektu, píšu články pro i-senior.cz, kde najdete jak poradenství při péči o rodiče, tak články o starých věcech, které vystavuji. Nové Koště zatím nemám, ale objevili jsme, že existuje jeden starý PC, kde by admin, pokud by měl čas (a to je zásadní otázka, mezitím zrekonstruoval půl domu), něco mohl najít... Nicméně je tu ke čtení víc, než dost a hodně z toho stále platného. Mám vás ráda a jedu pořád dál
[ Reagovat ]


Přidat komentář...

Jméno: TIP: Pokud nad smajlíkem chvilku podržíte kurzor, zobrazí se vám zkratka, kterou napíšete do zprávy
                                                                       
Smajlíci jsou převzati z grafika.profitux.cz
Email:
Web:
Komentář:
Antispam filtr: Jednoduchý příklad:
Osm kráte dvěma = (číslem!)

1. Strakatice
2. Zahrada VIII
3. Nehoráznosti
4. Kolo nebo kolotoč osudu?
5. Františka VrbenskáNejčtenější...
1. Jarování (83864)
2. Ztráta paměti (28816)
3. O starých dětských knížkách a časopisech (18481)
4. Kdo jsem (17747)
5. Karam 2.část (13691)
6. Co může potrápit I. (11897)
7. Sladké tajemství (10239)
8. Bylinky, léčivky, recepty (10058)
9. Co může potrápit II. (8945)
10. Lucinčina bačkorka (8855)

Všechny povídky :: Všechny články


Poslední komentáře...
Další weby...
:: Potápeč
:: JiHei
:: Oldwomen
:: Vanilka
:: von Rammstein
:: Literární západ
:: Érův blog
:: Romány zdarma
:: Holka Julka
:: STOP myším
:: Obec spisovatelů
:: ABECEDA
---------
x. www.ferror.wz.cz
Potápěč :: váš dýchací přístroj ve světě literaturyNávštěvnost...
Dnes: 12
Celkem: 179951

Spuštěno dne: 8. ledna 2007


WebArchiv - archiv českého webu
© Všechna práva vlastní Anna Šochová, bez jejího souhlasu se obsah ani obrázky nesmí kopírovat na jiné weby.
Web vytvořil v roce 2007 FERROR
Reklama:
ADMIN