koště Anny Šochové
Úvodní stránka :: O mně :: Povídky :: Články :: Rady :: Román :: Kniha návštěv :: Kontakt Nejnovější články ...

Doznání

Dnes jsem se našňupla a to pořádně. Objevil se článek o výstavě fotografií z německých hřbitovů, ve Sněmovní 7 v Praze bude do začátku října.Úvodní fotka je totiž ze hřbitova, na který koukám z okna. Je udělaná tak šikovně, že není poznat ani kousek z těch udržovaných hrobů. Sakra práce, já nejsem chobotnice a nic jsem neorganizovala, spíš jsem roky hřbitov chránila, aby sem zase nejezdili to vykrádat!

Udržovala jsem několik hrobů podle svých sila a času, včetně svíček, aby si lidi mysleli, že sem někdo chodí a navštěvuje to tady a moc sem nelezli krást. Což mám dosvědčeno, že zafungovalo a letos po jaru bylo vedení města osloveno, ať se o hřbitov začne starat, když tam někdo chodí...

Stalo se. TS města pokácely stromy a ořezaly nálety, potom v srpnu i posekaly trávu a plevel. Letos jsem měla dost času (a nepásly se tu dlouho krávy), takže i moje návštěvy si na hřbitově mákly. Vysázeli jsme trvalky, co se odtud přesadily kdysi do zahrad, a cca 80 gladiol, byť kvetou až teď. Protože se i chlap vyskytnul, je zpět postaveno několik soklů pro náhrobní kameny a některé náhrobky jsou otočeny nápisem vzhůru, jiné je mají složeny ze střepů.

Doprčic, je tu už 71 čitelných nápisů, jedenáct ještě otočených k zemi, pět neúplných a kolem 45 prázdných plus pár dalších. I naprostý blb by poznal, že se tu pracuje, ale když chcete senzační fotku...

Takže já tady zkouším léta aspoň trochu napravit blbost ožralých hajzlíků, co tady v sedmdesátkách dělali binec a rozbíjeli, co se olámalo železných křížů a odtáhlo do sběru, aby to těm, co přijíždějí hledat kořeny, nebylo tolik líto - a oni mi děkují - a teď jedna mladá ČESKÁ slečna honí vodu a dělá "OCH, stra-šli-vé!"

Čert vem, že si honí triko nebo že nepochválila zasazené nebo umělé kytky ve vázách. Dělá větší škodu tím, že ničí a špiní letitou práci na tom, aby nás hanba nemusela fackovat za to, jak kdosi tady zmeuctil hřbitov jen proot, že se ožral jako doga nebo že byla železná neděle nebo že tu chodila rýt kaštany divoká prasata nebo že sem lezly krávy a drbaly se o kameny, o hnojení nemluvě. Je to politikum, které se tváří. Způsob, jakým nafotila hřbitov tak, aby nezabrala nic opraveného, upraveného, to je, prosím, tak zřejmý úmysl poškodit, že ani není divu, že to vystavuje honem začerstva ve Sněmovní 7, kde to při vernisáži všem vysvětlila členka ANO Válková.

Jestli tady něco máme, jsou to pomalu napravované mezilidské vztahy, nastolování normálny. I když jsem si někdy připadala jako trouba, kterého mohou pomlouvat, že blázní, věděla jsem že to má smysl, zkusit aspoň trochu. Nejdřív ty dětské hroby, co byly ještě skutečně navštěvované kolem r. 2000, potom další vedle a ještě další. Byla jsem nemocná, slabá, jezdila potom do školy, psala, nestíhala vlastní zahradu, ale když to šlo, sebrala jsem se a zaskočila tam.

A teď jedno mládě jde, neptá se a vyvolává senzaci. "Můj" hřbitov je titulní u článku jakožto nejstrašnější příklad hnusných českých poměrů. Ty stránky posvěcuje naše ministerstvo kultury, mimochodem.

Jsem znechucená, vážení.

Vám přeji klidné babí léto a málo debilů kolem. U vlády je to marné, ale co kdyby...

Anna Šochová

15.9.2020

Vytvořeno: 2020-09-15 :: Vytvořil: Anna Šochová :: Přečteno: 3

[ Vrátit se nahoru ] Za obsah komentářů nese zodpověnoust jejich autor. Pokud text příspvku bude mít rasistický, xenofobní nebo jakkoliv nevhodný obsah, pak bude odstraněn a poskytovatel služeb autora o tomto informován.

K článku zatím nejsou žádné komentáře. Můžeš být první

Přidat komentář...

Jméno: TIP: Pokud nad smajlíkem chvilku podržíte kurzor, zobrazí se vám zkratka, kterou napíšete do zprávy
                                                                       
Smajlíci jsou převzati z grafika.profitux.cz
Email:
Web:
Komentář:
Antispam filtr: Jednoduchý příklad:
Osm kráte dvěma = (číslem!)

1. Klídek s koronou
2. Doznání
3. Státní vražda
4. Jéééé, Praha!
5. Paní Eva poprvéNejčtenější...
1. Jarování (83886)
2. Ztráta paměti (29251)
3. O starých dětských knížkách a časopisech (18514)
4. Kdo jsem (17801)
5. Karam 2.část (13715)
6. Co může potrápit I. (11927)
7. Sladké tajemství (10265)
8. Bylinky, léčivky, recepty (10086)
9. Co může potrápit II. (8989)
10. Lucinčina bačkorka (8874)

Všechny povídky :: Všechny články


Poslední komentáře...
Další weby...
:: Potápeč
:: JiHei
:: Oldwomen
:: Vanilka
:: von Rammstein
:: Literární západ
:: Érův blog
:: Romány zdarma
:: Holka Julka
:: STOP myším
:: Obec spisovatelů
:: ABECEDA
---------
x. www.ferror.wz.cz
Potápěč :: váš dýchací přístroj ve světě literaturyNávštěvnost...
Dnes: 31
Celkem: 181207

Spuštěno dne: 8. ledna 2007


WebArchiv - archiv českého webu
© Všechna práva vlastní Anna Šochová, bez jejího souhlasu se obsah ani obrázky nesmí kopírovat na jiné weby.
Web vytvořil v roce 2007 FERROR
Reklama:
ADMIN