koště Anny Šochové
Úvodní stránka :: O mně :: Povídky :: Články :: Rady :: Román :: Kniha návštěv :: Kontakt Nejnovější články ...
SEZNAM KATEGORIÍ / Úvodníky / Jéééé, Praha!

Jéééé, Praha!

Potřebuji už dohnat resty. Potřebovala jsem do Prahy. Vypadalo to zasekaně a najednou... Najednou jsem během několika hodin měla vyřešeno.Praha je moje droga.

Tohle myslím vážně. Je ovšem také možné, že je to zvyk. Odkládala jsem mnoho let část nákupů na Prahu, protože prostě nebylo možné si leccos dovolit jen tak, oblékala jsem se za třicet korun a tak podobně, ale pozor, také jsem tu sehnala ve výprodejích spousty věcí pro práci se seniory. Pomůcky na procvičování paměti, jemné motoriky, hry, které ze seniorů nedělaly děti a přitom byly podobné, jako ty dětské - pánové by těžko skládali 15 kousků puzzle s animáky, ale Baroše nebo Panenku? To si pište, že ano!

Samozřejmě jsem nakupovala za nepopiratelně nižší, spíše desetinové ceny, než to, co se pro seniory začalo najednou prodávat. A protože se synci tak nějak zamilovávali, hezkých a kvalitních drobností jsem nakupovala víc, aby bylo pro vnoučata, kdyby náhodou najednou třeba...

Možná je to prostě ve mně zakořeněné. Byla jsem si vědoma, že tam nyní utratím majlant, ale riskla jsem to. I s vědomím, že brzy zaplatím šílené peníze, víc, než za měsíc dokážu ušetřit. Já totiž zadala výrobu další své knihy. Tedy samonáklad, abych něco měla na Svět knihy. Dnes mi dojde balík jako noha. Potom se pochlubím, bude-li tam i nová kniha nebo jen dotisky předchozích.

O knize druhé jsem jela jednat, ta vyjde v pevné vazbě, s přebalem, dohodli jsme se na detailech - a hned, než jsem dorazila domů, se mi dostalo mailu, že se ta léta vymazlování příběhu podepsala na různých uvozovkách. Musím projet nějakých 300 stran a ručně opravit. Prostě se měnily formáty a občas se prý stává, že si něco program zpřehází a přechroustá podle svého... Skoro se bojím o tom doma mluvit, protože jsem sice před 1/2 rokem sdělila, kolik to asi bude stát, ale ono tobude tak o 10 tisíc dražší...

Nutno dodat, že na Prahu jsem se mocně těšila kvůli víkendovým blešákům. Chtěla sjem i tradičně do podzemního antíku, ale měli zavřeno, v pátek to nebylo možné stihnout. No tak nic, zato blešák byly orgie. Setkávání s lidmi, povídání, koukání i pár nákupů. Dohromady za oba dny a obě místa sice sotva poloviční útrata, než bývá u mne běžné, ale přesto - tašky za mnou bude muset synek dovézt.

V sobotu jsem chtěla navštívit i Pedagogické muzeum, ale dosupěla jsem pár minut před zavíračkou a potom - a potom, vážení, smyslové orgie! V jednom antíku mne upoutala výloha s nádhernými soupravami Art deco a posléze jsem prokecala s majitelem, sběratelem a znalcem víc, než hodinu! Oči naplněné krásou, hlava informacemi a tím pádem uši našpicované, aby mi nic neuniklo.

Nedělní blešáky se vyznačovaly smutkem prodejců z nízké návštěvnosti a snahou prodat za každou cenu, takže mám výhodně doplněné sbírky - kapsa s peněženkou sebou škubala, ale já ji statečně vždy umlčela právě tím, kolik vlastně šetřím - však víte, jak slevy a akce důchodcům luxují kapsy, že. Jenže když za deset korun od člověka s nádobím koupíte výšivku, co jinak nadšeně jako levnou pořídíte za 50-100 Kč? Navíc skutečně stoletou, zachovalou?

Je skutečně čas zase se ponořit a sbírky hezky popisovat, třídit, něco opravit... Tedy, nejsem si jistá, kolik času bude, když musím přehazovat uvozovky. Jak to dodělám, má kniha šanci být za měsíc na pultech.

Tak mi, prosím pěkně, držte palce. A já vám sem zase napíšu a vyvěsím nové články, bude, co číst. Tentokrát pozornost vzbudil článek o pravděpodobné vraždě slušného člověka na Respektu. Nepřijdete o něj ani o další věci, co doveze poštovní panenka.

Hezké dny!

Anna Šochová

31.8.2020

Vytvořeno: 2020-08-31 :: Vytvořil: Anna Šochová :: Přečteno: 11

Úpravy článku:
DatumUpravilZměny
2020-09-04Anna Šochovápřeklepy

[ Vrátit se nahoru ] Za obsah komentářů nese zodpověnoust jejich autor. Pokud text příspvku bude mít rasistický, xenofobní nebo jakkoliv nevhodný obsah, pak bude odstraněn a poskytovatel služeb autora o tomto informován.

K článku zatím nejsou žádné komentáře. Můžeš být první

Přidat komentář...

Jméno: TIP: Pokud nad smajlíkem chvilku podržíte kurzor, zobrazí se vám zkratka, kterou napíšete do zprávy
                                                                       
Smajlíci jsou převzati z grafika.profitux.cz
Email:
Web:
Komentář:
Antispam filtr: Jednoduchý příklad:
Osm kráte dvěma = (číslem!)

1. Klídek s koronou
2. Doznání
3. Státní vražda
4. Jéééé, Praha!
5. Paní Eva poprvéNejčtenější...
1. Jarování (83886)
2. Ztráta paměti (29251)
3. O starých dětských knížkách a časopisech (18514)
4. Kdo jsem (17801)
5. Karam 2.část (13715)
6. Co může potrápit I. (11927)
7. Sladké tajemství (10265)
8. Bylinky, léčivky, recepty (10086)
9. Co může potrápit II. (8989)
10. Lucinčina bačkorka (8874)

Všechny povídky :: Všechny články


Poslední komentáře...
Další weby...
:: Potápeč
:: JiHei
:: Oldwomen
:: Vanilka
:: von Rammstein
:: Literární západ
:: Érův blog
:: Romány zdarma
:: Holka Julka
:: STOP myším
:: Obec spisovatelů
:: ABECEDA
---------
x. www.ferror.wz.cz
Potápěč :: váš dýchací přístroj ve světě literaturyNávštěvnost...
Dnes: 32
Celkem: 181208

Spuštěno dne: 8. ledna 2007


WebArchiv - archiv českého webu
© Všechna práva vlastní Anna Šochová, bez jejího souhlasu se obsah ani obrázky nesmí kopírovat na jiné weby.
Web vytvořil v roce 2007 FERROR
Reklama:
ADMIN